777 762 489 info@kuprospechu.org
TVOJE IDEA
BRAIN SURGERY
MOZAIKY 2007

březen 2007 až listopad 2007

Chomutov

Kuprospěchu se podařilo získat prostředky od Nadace Vodafone na projekt Tvoje idea, jehož hlavním cílem byl rozvoj komunit v našem městě. Prostředky byly určeny k realizaci 10 projektů, které byly vybrány na základě veřejné kampaně od mladých lidí. Soupiska vybraných projektů níže, detailní info k jednotlivým akcím v sekci Akce a projekty pod jejich názvy:

1) V čem je chyba – iniciativa studentů chomutovského gymnázia, kteří se snažili poukázat na pravidla tzv. spravedlivého obchodu a na provázanost některých problémů třetího světa s dovážením levného zboží do naší země.
2) Gauče (pracovní název) – divadelní workshop, jehož vyústěním byla divadelní pouliční performance.
3) Soutěž ve skateboardingu – celodenní klání ve skateboardingu.
4) Koncert – Hard core show, koncert dvou francouzských hardcorových kapel.
5) Výtvarný workshop v kině Evropa – výtvarné ztvárnění části interiérů i exteriérů kina.
6) Výstava fotografií s vernisáží – tematická výstava týkající se především vznikajícího centra.
7) Hudební festival v kině Evropa – Mini Cumbajšpíl
8) Akce pro sídlištní děti – pod názvem Dětský den navázala na tzv. Prospěšné soboty.
9) Zmizelí sousedé – Projekt vybídl mladé lidi k pátrání po sousedech, kteří z jejich nejbližšího okolí zmizeli převážně v období 2. světové války. Jde o literárně – dokumentační projekt. Kuprospěchu přispělo na zakoupení panelů na umístění fotografií – z organizačních důvodů přesunuto na později jako Paměti Krušnohoří.
10) Mozaiky – projekt zmapoval všechny mozaiky a reliéfní plastiky, které jsou umístěné v Chomutově. Všechny tyto objekty byly zdokumentovány, nafoceny a v rámci omezených možností vyhledáni jejich autoři. Výstupem byla výstava 3.11.2007.

Děkujeme Nadaci Vodafone za projevenou důvěru a podporu.