777 762 489 info@kuprospechu.org
TO CHLÉB JE VINEN
KUPROSPĚCHU PRO ZAMĚSTNANOST
ELECTROBEAT WEEKEND

6. 10. 2006

kino Evropa, Chomutov

Vernisáž tvůrců Ivy Rouge a Vlastislava Kudláčka. Vlasta představil několik svých železných objektů a Iva své fotografie. V rámci vernisáže byla k vidění i performance – autorské čtení Ivy během kterého Vlasta před diváky vytvořil nového tvora. To vše za industriálního doprovodu Tesly. Bývalé kino Evropa na sídlišti Březenecká v Chomutově se stalo výstavním prostorem. Budova, která po několik let těžko odolávala nájezdům vandalů nyní nabízí velmi syrové výstavní prostory. Poprvé jich pro prezentaci svých děl využili právě Iva Rouge a Vlasta Kudláček.

Výstava je prodejní, oba umělci věnují 70 – 90% z prodeje svých děl na rekonstrukci kina Evropa.

Iva Rouge, 20.1. 1981 v Chomutově
Absolventka Výtvarné školy Václava Hollara, obor propagační grafika. Maturovala z keramiky. V současné době studuje na Pedagogické fakultě v Hradci Králové multimediální studia, obor Jazyková a literární kultura. Je všestrannou umělkyní – zabývá se užitou i volnou keramikou, kresbou, malbou, fotografií, píše poezii, prózu, drama, a to v té míře, v jaké jí to dovolí mateřské povinnosti, poněvadž vychovává dvouletého syna. Umístila se v amatérské literární soutěži Šrámkova Sobotka, debutovala v publikaci Reví Mítink, vystavuje poprvé. Osciluje mezi venkovem a civilizací.

Vlastislav Kudláček, 30. 3. 1975 v Chomutově
Původně instalatér, ale od každého řemesla umí něco. Proto ho přátelé nazývají Pánem situace. Momentálně žije a pracuje jako správce v bývalém kině Evropa na sídlišti Březenecká v Chomutově. Zde má dostatek prostoru na to, aby se mohl „zabývat železem“. Již několik let vytváří tvory z kovů – jsou lidmi, zvířaty, stroji s vlastní osobitostí. Vlastislav Kudláček své výtvory zatím prezentoval několikrát na festivalu CzechTek a na hudebních akcích chomutovského Tesla Sound Systemu. V bývalém kině Evropa v Chomutově jej čeká první opravdová vernisáž výstavy jeho tvorby.
V. Kudláček: „Železo má duši, je živý, k těm tvorům mám důvěru.“

Všechny objekty vytvořené Vlastou Kudláčkem již byly prodány, darovány či se staly součástí interiérů několika kulturních center.