777 762 489 info@kuprospechu.org
PROSPĚŠNÉ SOBOTY 2004
3. ERZGEBIRGISCHER ROCKPREIS
VLAJKA PRO TIBET

PROSPĚŠNÉ SOBOTY 2004

17. 7. a 24. 7. 2004

sídliště Březenecká a sídliště Horní Ves, Chomutov

Kulturně-ekologické akce na sídlištích.

Posláním Prospěšných sobot bylo oživit chomutovská panelová sídliště a zapojit jejich občany do pozitivní přeměny místa, kde žijí. Dělo se tak za pomoci uměleckých, ekologických a vzdělávacích aktivit. Soboty proběhly v roce 2004 na dvou místech: na sídlišti Březenecká před bývalým kinem Evropa a na sídlišti Horní Ves před ZŠ Heyrovského. Během akcí byla na sídlištích postavena stanoviště, která se stala základnou pro celodenní vzdělávací a umělecké aktivity. Část občanů se zapojila do úklidu okolí (byly přistaveny velkoobjemové kontejnery). Dopoledne bylo určeno především dětem, které se při při hrách na témata Domov, Město, Okolí naučily např. jak třídit odpady, stavěly městskou věž, zábavnou formou se dozvěděly o okolí města aj. Na programu byla též odpolední aktivita pro mládež. Šlo především o koncerty (Medvydek Hu, Tesla sound system) či  o soutěž ve stolním fotbale, kde zápisným byly odpadky z okolí, malování aj. Na obou akcích probíhala mezi obyvateli anketa o jejich spokojenosti s danou lokalitou, na sídlišti Březenecká také proběhla anketa o názvu místní bezejmenné vodní nádrže u kina Evropa. Součástí Sobot bylo rovněž City Art Summer – místní umělci vedení MUDr. Džamilou Stehlíkovou na sídlištích vytvořili výtvarnou performanci.

Akci podpořili:
Rada města Chomutova, TSMCH, firma Klůc, ZŠ Heyrovského – ředitel Mgr. Miloš Zelenka, zvláštní poděkování za vstřícnost a aktivní podporu akce – Ing. Eva Veselá z Městského úřadu v Chomutově, mediální partner – studentský časopis Ostudyum

Plakát: Václav Brožka, Foto: Džamila Stehlíková

Dobové články: Deník Chomutovska (Dušek, Braumová), Chomutovské noviny (čb fotky), Nástup (vyzývají k oživení), MF Dnes (Loch Ropák), CV týden (městská věž a nikdo nepřišel, byť přišlo 80 dětí).