777 762 489 info@kuprospechu.org
koncert Tiburtina Ensemble + David Dorůžka Trio
PALACKÁ!
KONZERT XXI – Amelie Siba + Dukla

koncert Tiburtina Ensemble + David Dorůžka Trio

14. 10. 2021, 18:00

Kostel sv. Ignáce, Chomutov

Kuprospěchu uvádí unikátní koncert:

Tiburtina Ensemble & David Dorůžka Trio s programem Apokalypsis.

Program zpracovává téma zjevení svatého Jana a tvůrci jej charakterizují jako duchovní hudbu středověkého rukopisu španělského kláštera Las Huelgas jako inspiraci pro improvizaci 21. století. Středověká hudba se tak zde pojí s improvizacemi soudobých jazzových hudebníků a výsledkem je originální a působivý divácký zážitek.

Ženský vokální soubor Tiburtina ensemble vznikl v roce 2008. Věnuje se interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Uměleckou vedoucí souboru je zpěvačka a muzikoložka Barbora Kabátková. Soubor již vydal několik alb a kromě významných českých hudebních akcí s úspěchem vystupoval také po celé Evropě, zejména v Německu a zemích Beneluxu, příští rok chystá koncerty v USA.

David Dorůžka je jedním z nejuznávanějších českých jazzových kytaristů. Profesionálně účinkuje již od svých čtrnácti let, vystudoval hru na kytaru na prestižní Berklee College of Music v Bostonu, poté působil v New Yorku. V roce 2003 se vrátil do Evropy, od té doby vystupuje s triem či kvartetetem po celém světě, zejména v USA, Kanadě a evropských zemích. Dorůžka spolupracuje s celou řadou význačných hudebníků, je trojnásobným držitelem ceny Anděl.

vstupné 150 Kč

tiburtina-ensemble.com

daviddoruzka.com

Děkujeme za podporu:

Statutární město Chomutov

Přemysl Rabas – senátor za Chomutovsko

Římskokatolická farnost – děkanství Chomutov

Chomutovská knihovna

Trifor Studio

Plakát: Tomáš Trykar

Foto: Miloš Štáfek